Reklama

Parking przed CK Zamek "zarosła" trawa

fot. CK Zamek
fot. CK Zamek

W czwartek w Poznaniu rozpoczyna się siódma edycja festiwalu Ethno Port. Z tej okazji, podobnie jak w roku ubiegłym, przed CK Zamek pojawiła się "zielona łąka". Ma pokazać, jak łatwo zamienić betonową przestrzeń w miejsce przyjazne dla ludzi.

Od czwartku do niedzieli potrwa siódma edycja festiwalu Ethno Port. To jedna z najważniejszych imprez dla miłośników muzyki etnicznej. Już w zeszłym roku, ze względu na protesty mieszkańców Chwaliszewa, festiwal musiał przenieść się ze Starego Koryta Warty do Centrum Kultury Zamek, gdzie pozostał do dziś.

- Na trzech festiwalowych scenach usłyszymy piętnastu wykonawców wywodzących się z różnych, czasem bardzo odległych kręgów kulturowych - zapowiadają organizatorzy. - Muzyczne święto, jakim jest festiwal, otworzy koncert wybitnego kompozytora, wokalisty i instrumentalisty Dhafera Youssefa. Pierwszego dnia zagra również (i zaprosi do wspólnej zabawy na Dziedzińcu Zamkowym) Poznański Dom Tańca. Kolejne dni ukażą całą mozaikę muzycznych tradycji. Usłyszymy artystów z Finlandii, Rumunii, Indii, Korei, Węgier, Konga, Turcji, Stanów Zjednoczonych, Jamajki, Brazylii i Iranu. Codziennie wystąpi także przedstawiciel polskiej sceny muzycznej - dodają.

Poza koncertami w ramach festiwalu odbywać się będą spotkania i pokazy filmowe, a także zajęcia dla dzieci i warsztaty muzyczne. Festiwal to także... "zielona łąka" w centrum miasta. Parking znajdujący się przed budynkiem CK Zamek od strony ulicy Święty Marcin został pokryty trawą. - Ukazujemy jak niewiele trzeba, aby otaczająca nas rzeczywistość stała się miejscem przyjaznym człowiekowi - kończą organizatorzy Ethno Port.

Informacje o koncertach w ramach festiwalu znajdziesz w naszym kalendarium kulturalnym. Ethno Port odbywa się pod patronatem epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro