Reklama
Reklama

MTP: trwa usypywanie wielkiej plaży z 600 ton piasku

fot. MTP
fot. MTP

Od czwartku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie funkcjonować wielka plaża. Odbywać się tutaj będą rozgrywki w ramach Play Safety Beach Volley, a także Dni Kołobrzegu, w trakcie których na scenie wystąpi zespół Afromental.

600 ton piasku przywieziono na plac Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trwa tu usypywanie wielkiej plaży, z której będą mogli przez 10 dni korzystać poznaniacy. Wszystko przez organizowaną w tym miejscu imprezę dla miłośników siatkówki plażowej "Play Safety Beach Volley". Odbędą się tutaj m.in. eliminacje do "siatkowych" Mistrzostw Polski. Oglądać zmagania będzie mógł każdy - wstęp na plażę będzie bezpłatny.

Imprezie sportowej towarzyszyć będą Dni Kołobrzegu w Poznaniu (13-15 czerwca). W piątek, 13 czerwca, o godzinie 20.30 na scenie na MTP wystąpi zespół Afromental (wstęp bezpłatny). W sobotę i niedzielę od 10.00 do 19.00 będzie tu można skorzystać z porad dietetyka, wziąć udział w zajęciach fitness czy zobaczyć pokazy kulinarne.

Od 4 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zaplanowano akcję "Lato z MTP". - W ramach akcji przygotowaliśmy atrakcje dla najmłodszych, gry i zabawy oraz miejsce do plażowania - zdradzają pracownicy MTP. - Na stworzonych na piasku boiskach będzie można zagrać w piłkę nożną, badmintona i bule. Dla ochłody uruchomimy też fontannę. Miłośnicy historii będą mogli się wybrać na wycieczkę szlakiem historycznym po targach. Fani muzyki posłuchają prezentacji młodych poznańskich zespołów - dodają. Wydarzenia odbywać się będą do 15 sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro