Reklama
Reklama

Gran Turismo Polonia po wypadku wraca do Poznania. Odbędzie się na Torze Poznań

fot. materiały prasowe

W ubiegłym roku, podczas imprezy Gran Turismo Polonia, na ulicy Hlonda doszło do wypadku - rozpędzony samochód Koenigsegg wjechał w widzów. Kilka dni temu rozpoczął się proces kierowcy. Impreza w tym roku również się odbędzie, ale na Torze Poznań.

30 czerwca, podczas ubiegłorocznej edycji Gran Turismo Polonia, doszło do wypadku. Kierowca samochodu marki Koenigsegg podczas jazdy na prostym odcinku ulicy Hlonda stracił panowanie nad pojazdem, zaczepił prawymi kołami o krawężnik i wjechał w widzów stojących tuż przy ulicy. Ucierpiało około 20 osób. Kilka dni temu rozpoczął się proces Norwega, który spowodował wypadek. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W tym roku Mild Gran Turismo Polonia również odbędzie się w Poznaniu. Rozpocznie się 25 czerwca i potrwa cztery dni. - Samochody przyjadą do Poznania w środę, w czwartek i piątek kierowcy będą trenować na Torze Poznań, a w sobotę, 28 czerwca, bramy toru otworzą się także dla kibiców, którzy będą mogli na własne oczy podziwiać ok. 150 samochodów GT w akcji, a wśród nich takie perełki jak najnowsze Porsche 918 Spyder czy Ferrari 458 Speciale. Na wszystkich fanów motoryzacji w sobotą na Torze Poznań będą czekały także liczne atrakcje, takie jak liczne symulatory, animacje dla dzieci czy specjalne konkursy - zapowiadają organizatorzy imprezy.

Bramy Toru Poznań w sobotę zostaną otwarte o godzinie 10.00. Auta wyjadą na tor godzinę później. - Na teren imprezy będziemy mogli wpuścić ok. 6000 osób. Drugie tyle powinno zmieścić się na trybunach, na które wejść będzie można od ulicy Bukowskiej. Z obydwu lokalizacji z pewnością będzie można dokładnie i bezpiecznie obserwować przejazdy po Torze - zapewnia Justyna Węcławiak, organizatorka Mild Gran Turismo Polonia.

Auta biorące udział w ubiegłorocznej edycji imprezy wyceniono na ponad 70 milionów złotych. Najdroższy pojazd kosztował 1,6 mln złotych, a najszybszy uczestnik jechał z prędkością 408 km/h.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro