Reklama

Półwiejska: poszerzą chodnik między ul. Królowej Jadwigi a Krakowską?

fot. Inwestycje Wielkopolski
fot. Inwestycje Wielkopolski

Od miesięcy trwa budowa obiektu Półwiejska 47 przy skrzyżowaniu ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi. Budynek, w którym mieścić się będą mieszkania i lokale usługowe ma być gotowy jeszcze w tym roku. Inwestor chce także poszerzyć chodnik w sąsiedztwie inwestycji, co wpłynęłoby tutaj korzystnie na bezpieczeństwo pieszych.

Od kilku miesięcy trwa budowa Półwiejskiej 47 w centrum Poznania. - Z początkiem miesiąca osiągnęliśmy etap wykonanych ścian zewnętrznych 4 piętra oraz stropu nad 4 piętrem - wyjaśnia inwestor, firma Inwestycje Wielkopolski.

Półwiejska 47 to 7-kondygnacyjny budynek z lokalami handlowymi wyposażonymi w przeszklone witryny na parterze oraz pierwszym piętrze, a także z mieszkaniami na wyższych piętrach. Elewacja będzie kompozycją "przesuniętych względem siebie otworów okiennych, wkomponowanych w masywną bryłę budynku". Do jej wykonania mają zostać użyte wyłącznie materiały najwyższej jakości.

Dwa poziomy naziemne oraz piwnice będą przeznaczone na lokale usługowe. Na wyższych piętrach znajdzie się 29 apartamentów. Obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Być może również w tym roku w sąsiedztwie nowego budynku pojawi się... szerszy chodnik. O konieczności przebudowy skrzyżowania ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi mówi się od dawna. Przejście dla pieszych z przystanku tramwajowego w kierunku Półwiejskiej należy do niebezpiecznych - potok pieszych jest tutaj bardzo duży, a miejsca dla maszerujących osób jest niewiele.

- Włączając się w dyskusję o idei uspokojonego ruchu w śródmieściu i przebudowie skrzyżowania ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi dokładamy swoją cegiełkę - tłumaczą przedstawiciele Inwestycji Wielkopolski. - Jako inwestor budynku Półwiejska 47 jesteśmy zobowiązani po zakończeniu budowy do przywrócenia chodnika do stanu poprzedniego do końca listopada 2014 roku. Deklarujemy więcej - poszerzenie na nasz koszt chodnika na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do ul. Krakowskiej wg projektu strefy Tempo 30 - dodają.

Propozycja inwestora trafiła już do Zarządu Dróg Miejskich. - Pomyślny scenariusz mógłby zakładać wprowadzenie ostatecznej organizacji ruchu w tym rejonie już w grudniu tego roku - kończą.

Do sprawy będziemy wracać. Zobacz jak obecnie prezentuje się Półwiejska 47.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro