Reklama

Ostrzelano z wiatrówki autobus MPK: policja szuka świadków

Pod koniec kwietnia pisaliśmy o kilku przypadkach ostrzelania tramwajów nocnych na trasie PST. Podejrzanego o te incydenty wówczas zatrzymano. Kilka dni później ktoś ponownie ostrzelał pojazd MPK - tym razem autobus na ulicy Garbary.

Od lutego do kwietnia na trasie PST doszło do sześciu incydentów polegających na ostrzelaniu tramwajów nocnych. Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że nieznany sprawca, prawdopodobnie posługując się wiatrówką, strzelał do szyb tramwajów. Podejrzanego o te zdarzenia zatrzymano.

Jak się okazuje, kilka dni później, 3 maja, na ulicy Garbary doszło do podobnego incydentu. Nieznany sprawca ostrzelał tym razem autobus MPK linii nr 67. - Pojazd o numerze bocznym 1625 poruszał się na trasie Dworzec Śródka - Radojewo, najprawdopodobniej szyba została w nim uszkodzona poprzez oddanie strzału z broni wiatrowej. Do zdarzenia doszło ok. godziny 20.55 - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Policja obecnie poszukuje świadków tego zdarzenia. Osoby, które posiadają wiedzę na temat incydentu powinny kontaktować się z funkcjonariuszami z komisariatu na Starym Mieście (telefon 61 841 24 14).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro