Reklama
Reklama

Lotnicze atrakcje na lotnisku w Kobylnicy bez pokazu grupy Żelazny

fot. Andrzej Trzmiel
fot. Andrzej Trzmiel

W sobotę i niedzielę na lotnisku w Kobylnicy odbywał się Zlot Gigantów - zmagania właścicieli modeli latających. Jedną z atrakcji niedzieli miał być pokaz grupy Żelazny, ale ze względów technicznych został odwołany.

Zlot Gigantów to rozgrywki i pokazy modeli latających. O imprezie pisaliśmy już w piątek. - Do uczestnictwa w pikniku zapraszani są modelarze latający zdalnie sterowanymi modelami samolotów o rozpiętości skrzydeł od 2 m w górę i posiadający napęd własny (żarowy, benzynowy, turbinowy lub silnik elektryczny) - wyjaśniali organizatorzy Zlotu z Aeroklubu Poznańskiego przed imprezą.

W sobotę na lotnisku w Kobylnicy odbywały się oficjalne treningi - w lotach "po ósemce", a także w lotach z celnością lądowania. W niedzielę natomiast odbywały się punktowane przeloty modeli. Około godziny 14.00 miał się również odbyć pokaz Grupy Akrobatycznej Żelazny, ale ze względów technicznych został odwołany.

Dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy była możliwość wzięcia udziału w lotach widokowych nad Poznaniem samolotami Wilga, An-2 i C152.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro