Reklama
Reklama

Tysiące ludzi na Lednicy

fot. Włodzimierz Hoppel

W sobotę na Polach Lednickich odbyło się osiemnaste Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wzięło w nim udział ponad 60 tysięcy osób.

Upalna pogoda nie zniechęciła uczestników Spotkania Młodych Lednica 2000 do tego, by tłumnie przybyć na Pola Lednickie, pod Bramę Rybę. Wstępne szacunki mówią, że w sobotę nad jeziorem Lednica pojawiło się ponad 60 tysięcy osób.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Wejście na Pola Lednickie było możliwe w sobotę od 8.00 rano. Uczestnicy otrzymali śpiewniki, świece, pierścienie z napisem "W Tobie mam upodobanie", Lednicki Dowód Osobisty, Banknot Wdzięczności i list miłosny. Oficjalne rozpoczęcie spotkania odbyło się o godzinie 12.00. Wieczorem mszę świętą celebrował prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Arcybiskup Polak od 10 lat bierze udział w spotkaniach na Lednicy i przyznał, że zawsze z miłością spogląda na młodych ludzi pojawiających się na Polach Lednickich.

Zobacz zdjęcia z tegorocznego spotkania Lednica 2000:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro