Reklama
Reklama

Utrudnienia w Skórzewie od poniedziałku. Remont ul. Poznańskiej

fot. ZDP
fot. ZDP

Miał ruszyć w tym tygodniu, rozpocznie się dopiero w przyszłym. Od poniedziałku kierowców poruszających się ulicą Poznańską w Skórzewie czekają spore utrudnienia. Do końca sierpnia prowadzony będzie remont tej ulicy.

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu przygotowuje się do rozpoczęcia przebudowy ulicy Poznańskiej w Skórzewie. Nowe oblicze zyska około kilometrowy odcinek trasy. - Wniosek na przebudowę tej drogi został najwyżej oceniony ze wszystkich drogowych projektów, które znalazły się na liście zadań ubiegających się o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012-2015, zwanego popularnie "schetynówkami" - wyjaśniał pod koniec maja ZDP.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Remont ulicy Poznańskiej w Skórzewie miał się rozpocząć 2 czerwca. Ostatecznie rozpocznie się jednak dopiero w przyszłym tygodniu, 9 czerwca. Ze względu na roboty na odcinku pomiędzy ulicami Malwową i Batorowską obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy (od strony Poznania do Dopiewa). - W przeciwnym kierunku objazd będzie możliwy drogą S11 i drogą wojewódzką 307 w kierunku Poznania lub ul. Skórzewską w kierunku do ronda przy ul. Malwowej - tłumaczy ZDP.

Ruch lokalny w Skórzewie poprowadzony będzie ulicami Rzemieślniczą, Spółdzielczą, Kolejową, Sadową, Szarotkową, Daliową i ul. Malwową do Poznańskiej.

Inaczej kursować będą musiały autobusy. W kierunku Dopiewa pojadą tak jak obecnie, ale w przeciwnym kierunku będą poruszać się objazdem - przez Batorowską, drogę wojewódzką nr 307 do skrzyżowania z ulicą Złotowską. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca sierpnia. Ale nie oznacza to, że wtedy prace się zakończą - będą kontynuowane "pod ruchem". Całość inwestycji ma się zakończyć w połowie października.

Przebudowa ulicy pochłonie około 6 milionów złotych i obejmie odcinek Poznańskiej pomiędzy Malwową i Batorowską. Jezdnia zostanie tu poszerzona, pojawią się lewoskręty, wykonane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe, a w miejscu skrzyżowania z ul. Kolejową pojawi się rondo. Nie zabraknie też nowych, bezpiecznych przejść dla pieszych, zatok postojowych dla samochodów i nowego systemu kanalizacji deszczowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro