Reklama
Reklama

Lato na MTP: 600 ton piasku, fontanna i wycieczki

Plaża na MTP w 2012 roku | fot. Michał Nadolski - archiwum
Plaża na MTP w 2012 roku | fot. Michał Nadolski - archiwum

Już w przyszłym tygodniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawi się 600 ton piasku. 12 czerwca rozpocznie się tutaj Play Safety Beach Volley - impreza dla miłośników siatkówki plażowej. Ale letnie miesiące to więcej atrakcji dla poznaniaków.

W przyszłym tygodniu na placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawi się aż 600 ton piasku. Wszystko przez organizowaną w tym miejscu imprezę dla miłośników siatkówki plażowej "Play Safety Beach Volley". - Jest to wydarzenie dla rodzin, które spędzają wczasy w mieście - mówi Przemysław Trawa, wiceprezes MTP.

Przede wszystkim będzie to jednak atrakcja dla tych, którzy interesują się plażową wersją siatkówki. Odbędą się tutaj m.in. eliminacje do "siatkowych" Mistrzostw Polski. - Oglądać mogą wszyscy, wstęp będzie wolny - mówi Damian Lisiecki z Klubu Sportowego UAM Poznań. Impreza rozpocznie się w czwartek, 12 czerwca i potrwa 10 dni. Towarzyszyć im będą Dni Kołobrzegu w naszym mieście (13-15 czerwca).

Ale nie oznacza to, że zakończą się wakacyjne atrakcje na MTP. Od 4 lipca w ogrodzie targowym przed pawilonem 15 odbywać się będzie akcja "Lato z MTP". - W ramach akcji przygotowaliśmy atrakcje dla najmłodszych, gry i zabawy oraz miejsce do plażowania - zdradzają pracownicy MTP. - Na stworzonych na piasku boiskach będzie można zagrać w piłkę nożną, badmintona i bule. Dla ochłody uruchomimy też fontannę. Miłośnicy historii będą mogli się wybrać na wycieczkę szlakiem historycznym po targach. Fani muzyki posłuchają prezentacji młodych poznańskich zespołów - dodają. Wydarzenia odbywać się będą do 15 sierpnia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
14.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro