Reklama

Juwenalia: nocne powroty bez incydentów

W czwartek pochodem studentów rozpoczęły się poznańskie Juwenalia. W tym roku odbywają się na terenie przy INEA Stadionie. Jak informuje MPK - nocne powroty uczestników imprezy komunikacją miejską odbyły się bez incydentów.

Wielkie Grillowanie UAM, które odbyło się na początku maja, zakończyło się fatalnie dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Uczestnicy grillowania wracający w nocy z imprezy na terenie Kampusu Morasko m.in. pobili bezdomnego podróżującego tramwajem i wypchnęli go z pojazdu. Dodatkowo uszkodzono wszystkie nocne tramwaje kursujące po mieście - m.in. wyrywano drzwi z pojazdów.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Obawiano się, że w trakcie Juwenaliów będzie podobnie. Tak się jednak nie stało. Pierwszy dzień święta studentów już za nami. W czwartek odbył się juwenaliowy pochód, a także na scenie przy INEA Stadionie wystąpiły pierwsze zespoły. - Powrót z terenu przy stadionie odbywał się bez incydentów. Nie doszło do żadnych zdarzeń - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Kolejne koncerty w ramach Juwenaliów zaplanowano na piątek, sobotę i niedzielę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro