Reklama
Reklama

Poznanianki wystąpiły w EBT Final

fot. Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

Plażowe piłkarki ręczne Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań z jednym zwycięstwem na koncie i 10. miejscem zakończyły swój udział w finale Klubowych Mistrzostw Europy, który odbyły się w Grecji.

Zawodniczki Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań. Plażowe piłkarki ręczne w pierwszym swoim pojedynku na tej prestiżowej imprezie pokonały szwajcarską drużynę Beachqueens. Niestety w kolejnych spotkaniach schodziły z piaskowego boiska pokonane przez zespoły z Hiszpanii, Norwegii i Holandii. Szczególnie w przypadku pojedynków z hiszpankami i holenderkami można było pokusić się o zwycięstwo w secie i doprowadzenie do serii shoot-outów, odpowiadających rzutom karnym.

- Pomimo słabego wyniku jestem zadowolony z gry mojego zespołu i zbudowany jego postawą na tym turnieju. Dziewczyny pokazały charakter, a do zwycięstwa w niektórych setach brakowało naprawdę niewiele. Najważniejsze, że zespół zawsze walczył do samego końca i pokazał się z dobrej strony. Na sukcesy przyjdzie jeszcze czas. Uważam, że przy odrobinie szczęścia mogliśmy powalczyć o 5. miejsce. Jestem jednak zadowolony z tego, co pokazały moje zawodniczki. Dla tak młodego i niedoświadczonego zespołu udział w tej imprezie był dużym wyzwaniem i bezcennym doświadczeniem, które powinno zaprocentować w przyszłości -
podsumował występ trener Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań. Stanisław Igel.

Przed Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań teraz kolejne wyzwanie. Zespół aktualnego Mistrza Polski czeka walka o obronę tytułu. Początek rywalizacji najlepszych drużyn w kraju już w nadchodzący weekend w Inowrocławiu.

- Dla mnie będzie to pierwszy sezon na piasku. Cieszę się, że już na początku swojej przygody z plażówką miałam okazję zobaczyć grę na najwyższym poziomie. Teraz czas na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony na turniejach w Polsce. Będziemy walczyć do ostatnich sekund każdego seta - zapowiada Kamila Kirol z Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań.

Do rywalizacji na pierwszym turnieju z cyklu Mistrzostw Polski przystąpi 9 żeńskich zespołów. W Inowrocławiu gra toczyć się będzie przez cały weekend, a poza walką o punkty do rankingu MP drużyny mogą liczyć też na pierwsze punkty w klasyfikacji tegorocznego European Beach Handball Tour.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro