Reklama
Reklama

Poznań: 15 czerwca zaczną działać kąpieliska

Za nieco ponad tydzień w Poznaniu zaczną działać miejskie kąpieliska, które będą funkcjonować do końca wakacji. Gdzie będzie można się wykąpać?

Podobnie jak w roku ubiegłym sezon kąpielowy rozpocznie się w Poznaniu 15 czerwca. - W sezonie letnim uruchomionych zostanie 6 kąpielisk - zapowiada Cyryla Staszewska, rzeczniczka poznańskiego Sanepidu. - W samym Poznaniu będą to cztery miejsca zlokalizowane nad jeziorami: Maltą, Rusałką, Strzeszyńskim i Kierskim (w Krzyżownikach). Sezon kąpielowy rozpocznie się w nich 15 czerwca i potrwa do 31 sierpnia - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Dodatkowo, na terenie naszego powiatu, funkcjonować będą dwa inne kąpieliska - w Owińskach (Akwen Tropicana) od 21 czerwca i w Niepruszewie nad Jeziorem Niepruszewskim od 1 lipca. Również będą czynne do końca wakacji.

Wykąpać się będzie można także w "miejscach wykorzystywanych do kąpieli" przy Jeziorze Kórnickim (od 1 lipca do 31 sierpnia) i przy ośrodku Kaskada nad Jeziorem Kierskim (od 15 czerwca do 31 sierpnia).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro