Reklama
Reklama

Lednica: tysiące młodych ludzi pojawią się pod Bramą Rybą

W najbliższą sobotę na Polach Lednickich odbędzie się osiemnaste spotkanie Lednica 2000. Udział w nim weźmie kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski. Tym razem hasłem spotkania jest "W imię syna".

- Fenomenem Lednicy jest absolutna wiara w Ducha Świętego, bo to nie jest wykalkulowane po ludzku, to nie są ludzkie obliczenia - mówi ojciec Jan Góra, twórca spotkań Lednica 2000. - Ja myślałem, że Lednica potrwa trzy lata, do roku 2000, a potem pojadę na zasłużony odpoczynek i emeryturę - dodaje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Na emeryturę i odpoczynek ojciec Góra obecnie liczyć nie może. W najbliższą sobotę odbędzie się już osiemnaste spotkanie Lednica 2000. Na Polach Lednickich pojawi się kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski. To wielkie wyzwanie organizacyjne. Wspierać organizatorów będą m.in. setki harcerzy. - Wspomagamy służbę porządkową, służbę medyczną, służymy też swoją łącznością i logistyką, czyli namiotami czy budową obozu - wyjaśnia Przemysław Stawicki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Ponieważ w sobotę pogoda ma wyjątkowo dopisywać, organizatorzy apelują do uczestników spotkania o odpowiednie przygotowanie się do Lednicy. - Prosimy o zabranie nakrycia głowy, o zabranie płynów w butelkach plastikowych po to, abyśmy mogli spokojnie przez to spotkanie przejść - mówi Andrzej Ranke, szef sztabu organizacyjnego. Warto też zabrać biały T-shirt lub prześcieradło, które zostaną wykorzystane podczas nabożeństwa Synostwa Bożego.

Wejście na Pola Lednickie będzie możliwe w sobotę od 8.00 rano. Uczestnicy otrzymają śpiewniki, świece, pierścienie z napisem "W Tobie mam upodobanie", Lednicki Dowód Osobisty, Banknot Wdzięczności i... list miłosny. Oficjalne rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro