Reklama
Reklama

PEKA coraz bliżej: udoskonalą informację pasażerską, mogą być kłopoty

Od czwartku Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym rozpoczyna testowanie kolejnego etapu wdrażania systemu PEKA. Tym razem chodzi o zmiany w systemie informacji pasażerskiej. W trakcie testów mogą wystąpić problemy dla pasażerów.

Do 1 lipca coraz bliżej, a co za tym idzie, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany związane z wprowadzeniem systemu PEKA w mieście. Od czwartku ZTM wraz z MPK będą testować kolejny etap wdrażania systemu PEKA. - Testy związane są z integracją i unowocześnieniem istniejącego w pojazdach systemu informatycznego w zakresie informacji pasażerskiej i rozkładów jazdy - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Do kupienia budynek w centrum miasta powiatowego przy szosie S5. Dwa piętra po 200 m, 2 skarbce bankowe w wysokich piwnicach, wielki strych do zagospodarowania, parking, garaż.
REKLAMA


Pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej muszą się liczyć z możliwością wystąpienia pewnych problemów w postaci niewłaściwych komunikatów w systemie informacji pasażerskiej w autobusach i tramwajach. - Będą one na bieżąco korygowane - zapewnia Trzebiatowski. - Zmiany polegają na wdrożeniu nowego oprogramowania dającego większe możliwości, m.in. bardziej szczegółowej informacji pasażerskiej - dodaje.

Przypomnijmy, że zmian związanych z wejściem w życie systemu PEKA jest znacznie więcej. Dotyczą one m.in. promocji dla pasażerów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
15.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro