Reklama

Ekshibicjonista pojawił się na Cmentarzu Junikowo

fot. Universum Poznań
fot. Universum Poznań

- We wtorek po godzinie 15.00 na Cmentarzu Junikowo pojawił się ekshibicjonista - alarmuje nasza czytelniczka. O sprawie poinformowano także policjantów, którzy apelują, by w przypadku spotkania takiego mężczyzny natychmiast poinformować funkcjonariuszy.

- We wtorek po godzinie 15:00 byłam na cmentarzu Junikowskim, wejście główne od ul. Cmentarnej - napisała do nas czytelniczka. - Odwiedziłam kilka miejsc i zorientowałam się, że w każdym z nich pojawia się mężczyzna na rowerze, około 50-tki, ubrany w granatowe ciuchy i zieloną czapkę z daszkiem, moro. Kiedy szłam w stronę kaplicy mężczyzna stał przy żywopłocie i "machał swoim narządem", po chwili znów pojawił się w pobliżu, więc szybko skierowałam się do wyjścia - dodaje.

Ale na tym się nie skończyło. - Jadąc ulicą Cmentarną w stronę Grunwaldzkiej, za ogrodzeniem widziałam również mężczyznę demonstrującego swoje narządy, nie wiem, czy to ten sam. Proszę o pilną interwencję. Nie ma pewności, czy to tylko ekshibicjonista - kończy.

Jak wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji, funkcjonariusze także zostali poinformowani o takim incydencie na cmentarzu. - Niestety zgłoszenie dotarło do nas około godziny 17.00 i zaznaczono w nim, że mężczyznę widziano dwie godziny wcześniej - tłumaczy. - Apelujemy do mieszkańców, by w przypadku zobaczenia takiej osoby jak najszybciej powiadomić policję. Wówczas reakcja może być natychmiastowa i wtedy jest szansa na zatrzymanie tego człowieka - dodaje.

Pracownik cmentarza, z którym rozmawialiśmy przyznał, że do administracji nekropolii zgłoszenie o ekshibicjoniście nie dotarło. - W ostatnim czasie nie otrzymywaliśmy sygnałów o takich zdarzeniach - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro