Reklama

"Ciemność, widzę ciemność" na deskach Teatru Muzycznego: będzie "Seksmisja"!

Komediowy hit Juliusza Machulskiego z 1983 roku trafi na deski poznańskiego Teatru Muzycznego. "Seksmisja" w wersji musicalowej ma mieć premierę w przyszłym roku. Najpierw w drodze konkursu wybrane zostaną piosenki do spektaklu.

Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz w roli Maksa i Alberta to postacie, bez których "Seksmisja" Juliusza Machulskiego nie byłaby taka sama. Kto nie zna kultowych tekstów z komedii - "Ciemność, widzę ciemność", "Nie róbcie z nas pederastów", "Ja tu widzę niezły burdel" czy "Nie wstanę! Tak będę leżał!".

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA


W przyszłym roku "Seksmisja" zyska nowe życie. Tym razem... teatralne. - Cieszyłem się, że jest dalsze zainteresowanie - mówi Juliusz Machulski, twórca "Seksmisji". - Ze dwa razy takie propozycje nie wypaliły, ale jakoś szczęśliwie z Poznaniem się dogadaliśmy i bardzo się cieszę, że akurat tutaj będzie to robione - dodaje.

Jest szansa na zostanie współtwórcą musicalu. - Na początek chodzi o ludzi, którzy napiszą teksty piosenek - mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego. - W ramach konkursu można napisać trzy piosenki do musicalu, nagrodą będzie zaadaptowanie tych piosenek oraz nagroda pieniężna. Wyniki ogłosimy 13 września - dodaje Kieliszewski.

Premierę musicalu zaplanowano na jesień 2015 roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro