Reklama

Park Marcinkowskiego: remontują alejki, legalizują "przedepty"

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Na początku lipca mają się zakończyć prace w parku Marcinkowskiego na Starym Mieście. Do skończonego w ubiegłym roku skateparku dołączą wyremontowane alejki, nowe drzewa i ławki. Co ciekawe, Zarząd Zieleni Miejskiej, postanowił tu zalegalizować "przedepty", a więc miejsca, w których mieszkańcy wydeptują ścieżki.

W listopadzie ubiegłego roku w parku Marcinkowskiego otwarto skatepark. Pojawia się mnóstwo osób - nie tylko tych jeżdżących na deskorolce, ale też na rowerach BMX czy hulajnogach. Wiele z nich obiekt chwali wskazując, że figury, z których można korzystać są trwałe. Wykonano je z betonu. Inni wskazują jednak, że obiekt jest mały i bywa tu bardzo ślisko.

Skatepark powstał na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej, a pieniądze na ten cel, około 300 tysięcy złotych, wyłożyły miasto i Rada Osiedla Stare Miasto. Na 500 metrach kwadratowych pojawiły się m.in. quarter pipe, grindbox wall, skocznie, grindławka czy poręcz prosta.

Dziś w parku Marcinkowskiego prowadzone są kolejne prace mające na celu poprawienie estetyki tego miejsca i komfortu mieszkańców. - Będą robione nowe alejki oraz remontowane te, które nie nadawały się do użytkowania - mówi Julia Syska-Wieczorek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Nowe alejki powstają w miejscach... wydeptanych ścieżek. - Staramy się zawsze podczas projektowania czy renowacji parków i zieleńców uwzględniać to, którędy mieszkańcy chodzą. Preferują te drogi i dlatego legalizujemy przedepty - dodaje. W parku Marcinkowskiego do lipca pojawią się nie tylko nowe alejki. Zasadzonych tu zostanie 800 nowych drzew i krzewów, a także zamontowane zostaną nowe ławki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro