Reklama

Ciąg dalszy konsultacji w sprawie Golęcina i Rusałki

O konsultacjach na temat przyszłości Golęcina i Rusałki pisaliśmy już kilkukrotnie. Cały czas trwa internetowa sonda na ten temat, a wkrótce odbędą się stacjonarne konsultacje.

Teren stadionu na Golęcinie od kilku miesięcy należy do miasta, a dzięki finansowaniu z budżetu obywatelskiego ma być on dostosowany do potrzeb żużlowców, futbolistów amerykańskich i rowerzystów. W ubiegłym roku miasto wybrało też firmę, która miała zająć się rewitalizacją terenów nad Rusałką, ale w maju umowa z firmą została zerwana.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Od kilku dni poznaniacy mogą brać udział w konsultacjach internetowych na temat przyszłości tego terenu. Specjalny formularz został umieszczony na stronach miasta. Natomiast już wkrótce odbędą się kolejne etapy konsultacji. W najbliższy czwartek problemom Golęcina i Rusałki poświęcona będzie Poznańska Kawiarenka Obywatelska, która rozpocznie się o godzinie 17 w Cafe Misja przy ulicy Gołębiej. Chętni do udziału w spotkaniu powinni zapisywać się pod adresem [email protected].

Z kolei dla wszystkich chętnych dostępny będzie punkt konsultacyjny, który stanie przy Starym Marychu na ulicy Półwiejskiej. Punkt będzie działał od 5 do 8 czerwca w godzinach od 11 do 17 - Raport z konsultacji stanowić będzie wkład społeczny do planowanego konkursu architektonicznego dla terenu Golęcina i Rusałki - informuje Maciej Milewicz z Urzędu Miasta.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro