Reklama
Reklama

Stu funkcjonariuszy pilnowało okolic Starego Rynku w weekend

fot. wikipedia
fot. wikipedia

O bałaganie i niebezpiecznych sytuacjach, do których dochodzi od jakiegoś czasu w okolicach Starego Rynku, pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. W tej sprawie wypowiadają się też mieszkańcy, społecznicy, ale i miejscy radni. W ostatni weekend w okolice Starego Rynku oddelegowano stu funkcjonariuszy.

Problemy z porządkiem nasiliły się od momentu przekształcenia w deptak ulicy Wrocławskiej, ale dotyczą właściwie całego Starego Rynku, a szczególnie nasilają się w weekendy. Szczególnym zainteresowaniem imprezowiczów cieszą się wówczas tzw. pijalnie wódki i piwa, które oferują tani alkohol. Problemem są też osoby, który wybierają alkohol z okolicznych sklepów spożywczych, a następnie spożywają go na ulicach Starego Rynku.

O sprawie dyskutują między innymi społecznicy i radni, a zdecydowane działania podjęła poznańska policja. W pierwszy weekend czerwca na ulice Starego Miasta skierowano stu policjantów komórek patrolowo-interwencyjnych, wywiadowczych, ruchu drogowego, policjantów Oddziałów Prewencji w Poznaniu oraz przewodników psów służbowych. Działania przyniosły oczekiwane efekty - W trakcie prowadzonych działań zatrzymano na gorącym uczynku 8 sprawców przestępstw. Policjanci nałożyli 151 mandatów karnych. W zdecydowanej większości dotyczyły naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz porządkowych i drogowych. Przeprowadzono również 46 interwencji - relacjonuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Policjanci zapewniają, że również w kolejne letnie weekendy będą przyglądali się sytuacji w okolicy Starego Rynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro