ZTM: koniec promocji "12+1" od 1 lipca. Co jeszcze się zmieni?
Mniej niż miesiąc został do wejścia w życie systemu PEKA W Poznaniu. Wraz z wprowadzeniem zmian inne będą promocje, z których korzystać będą mogli pasażerowie komunikacji miejskiej. Zniknie m.in. promocja, w ramach której pasażer kupujący regularnie 12 biletów miesięcznych trzynasty dostaje gratis.
System Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej coraz bliżej. Zacznie działać 1 lipca i wprowadzi spore zmiany w mieście. Jedna z nich dotyczy modyfikacji w promocjach, z jakich mogą korzystać pasażerowie komunikacji miejskiej.
Obecnie są to m.in. promocje "3+1" dla rodzin oraz "12+1". Ta pierwsza umożliwia rodzinom otrzymanie 1 bezpłatnego imiennego biletu ulgowego dla dziecka (sieciówki) pod warunkiem, że bilety sieciowe kupują dla siebie rodzice oraz jedno z ich dzieci. "12+1" to natomiast oferta dla osób kupujących sieciówkę każdego miesiąca przez okrągły rok - po kupieniu 12 biletów, trzynasty dostają gratis.
Od 1 lipca te promocje przestaną obowiązywać. - Darmowe bilety dostępne w ramach tych ofert będą wydawane do końca czerwca 2014 roku osobom, które uzyskały uprawnienie do ich nabycia. Oferty obejmują wyłącznie darmowe bilety, których ważność rozpocznie się nie później niż w czerwcu 2014 - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.
Od 1 lipca wciąż będzie można kupować bilety semestralne, a także obowiązywać będą promocje "bilet 24-godzinny na weekend" (jeśli skasujemy bilet 24-godzinny po 20.00 w piątek, możemy z nim jeździć do 24.00 w niedzielę) oraz "oferta weekendowa" (w soboty i niedziele dorosły posiadacz normalnego biletu imiennego sieciowego może bezpłatnie przewozić pod opieką do trójki dzieci w wieku do 15 lat).
Nowe możliwości da także system PEKA. - Pojawi się "bilet 24-godzinny za opłaty z tPortmonetki". Po dokonaniu przez pasażera korzystającego z tPortmonetki w ciągu jednego dnia wydatku na przejazdy stanowiącego równowartość ceny biletu 24h (13,60 zł) dalsze opłaty z tPortmonetki przestają być naliczane, a pasażer do końca tego dnia, podróżuje bez opłat - tłumaczy ZTM.
Innym udogodnieniem będzie możliwość przesiadania się pomiędzy pojazdami w ramach opłacania konkretnej liczby przejechanych przystanków. - W przypadku korzystania przez przesiadającego się pasażera z tPortmonetki, gdy odstęp czasowy pomiędzy zbliżeniem karty do czytnika przy wyjściu z jednego pojazdu, a zbliżeniem karty do czytnika przy wejściu do kolejnego pojazdu wyniesie nie więcej niż 20 minut, opłata za przejechane przystanki naliczana będzie tak, jakby była to jedna podróż. Maksymalna liczba przesiadek dla powyższej podróży wynosi 3.
Przypominamy, że przejechanie pierwszych przystanków jest droższe, a ceny obniżają się wraz z pokonaną odległością. Bez takiej promocji przejazd 10 przystanków z przesiadkami mógłby nas kosztować kilka razy więcej.
Najpopularniejsze komentarze