Reklama
Reklama

Centrum Akademickie Polonez: ruszyła strona internetowa, rezerwacje od lipca

fot. Zerta - Griffin Real Estate
fot. Zerta - Griffin Real Estate

W lipcu ma ruszyć rezerwacja miejsc w najnowszym poznańskim akademiku - Centrum Akademickim Polonez mieszczącym się w byłym hotelu Polonez przy al. Niepodległości. Ruszyła już strona internetowa obiektu.

W grudniu ubiegłego roku Griffin Group, nowy właściciel budynku po byłym Hotelu Polonez przy al. Niepodległości ogłosił, że w najbliższym czasie rozpocznie modernizację obiektu. Na ten cel firma uzyskała ponad 18 milionów złotych z inicjatywy JESSICA w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Już kilka miesięcy wcześniej informowaliśmy, że hotel zamieni się w akademik dla studentów. Miał być gotowy w drugiej połowie 2014 roku i plany wciąż są aktualne. Z najnowszych informacji wynika, że studenci będą mogli rezerwować miejsca w akademiku od 1 lipca. Ruszyła już strona internetowa Centrum Akademickiego. - Jest jeszcze zmieniana i uaktualniana - zaznacza Włodzimierz Biały z Griffin Real Estate. - Oczywiście planujemy uruchomienie akademika od nowego roku studenckiego - dodaje.

W akademiku dostępne będą pokoje 1- i 2-osobowe. Łącznie 360 pokoi - 144 jednoosobowe, 180 dwuosobowych i 36 trzyosobowych, co daje ponad 600 miejsc dla studentów. Studenci na terenie całego obiektu będą mogli korzystać z bezprzewodowego internetu. Wszystkie pokoje będą wyposażone w łazienki. Średnia cena za "łóżko" (czyli za osobę) ma się kształtować na poziomie około 550 złotych.

Dodatkowo w budynku znajdować się mają bar, kawiarnia, sklep spożywczy, drogeria, sklep sportowy, klub studencki, przechowalnia rowerów. Nie zabraknie też klubu malucha, który ma ułatwić życie studiującym rodzicom.

- Oprócz punktów oferujących usługi stałe na terenie obiektu organizowane będą również imprezy okresowe. Chcemy by na terenie Centrum mogli się prezentować młodzi artyści, którzy do tej pory być może nie mieli jeszcze możliwości zaprezentować owoców swojej twórczej pracy. Jesteśmy otwarci na wszelkie wydarzenia kulturalne realizowane przez studentów i w miarę naszych możliwości zawsze staramy się pomóc w realizacji tego typu projektów. Mamy nadzieję, że Centrum Akademickie POLONEZ stanie się aktywnym centrum studenckiego życia - czytamy na stronie internetowej Poloneza.

Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko studenci, ale prawdopodobnie również turyści. W okresach, gdy studentów nie ma w mieście, Polonez będzie funkcjonować jak hostel oferując wynajem pokojów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro