Reklama
Reklama

Po meczu Lech - Legia: kibice Legii "pożegnali" Kolejorza wyzwiskami

Na portalu YouTube pojawiło się krótkie nagranie pokazujące jak wyglądały ostatnie chwile piłkarzy Kolejorza przed wyjazdem ze stadionu po niedzielnym meczu Legia Warszawa - Lech Poznań. Kibice Legii obrzucili wyzwiskami Lechitów. Ci się "odwdzięczyli".

W niedzielę na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie odbył się ostatni mecz Kolejorza w sezonie. Lech Poznań przegrał z Legią Warszawa 2:0 zdobywając tytuł Wicemistrza Polski. Pod koniec meczu na trybunie gości pojawił się wielki transparent przygotowany przez kibiców z Poznania z napisem "Mistrz powróci".

W tym roku tytuł najlepszego zespołu ekstraklasy trafił do Legii Warszawa. - Gratuluję Legii Warszawa zdobycia drugiego z rzędu mistrzostwa, bo to bardzo trudne zadanie. Za to należy się szacunek. Stołeczny zespół prezentował równą formę przez cały sezon. Pogratulowałem Legii zdobycia mistrzostwa w tradycyjny sposób przed i po meczu - mówił po spotkaniu Mariusz Rumak, trener Kolejorza.

Po niedzielnym meczu w Warszawie piłkarzy Kolejorza spotkało pełne wyzwisk pożegnanie ze strony kibiców Legii. Ci pojawili się w pobliżu wyjazdu, którym stadion opuszczali poznańscy piłkarze. Przez kilka minut fani warszawskiego zespołu wykrzykiwali przekleństwa pod adresem Lechitów. Piłkarze początkowo stali przy autobusie, Mateusz Możdżeń próbował uspokoić kibiców, ale został zatrzymany przez ochroniarzy. Ostatecznie sami piłkarze odpowiedzieli kibicom śpiewając "Do nienawiści do tej drużyny tak wychowano wychowano nas i bez powodu i bez przyczyny śpiewamy dziś na cały świat: a Legia ...".

Zobacz nagranie:

Przypominamy, że w poniedziałek o 15.00 na poznańskim Starym Rynku Lechici otrzymają swoje medale Wicemistrzów Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro