Reklama

Gigantyczna kolejka do Nowego ZOO

fot. Kasia Walczak
fot. Kasia Walczak

Minimum dwie godziny musieli stać w kolejce po bilet do Nowego ZOO rodzice ze swoimi pociechami, którzy chcieli spędzić Dzień Dziecka na zwiedzaniu ogrodu zoologicznego.

Tegoroczny Dzień Dziecka trwał w Poznaniu przez cały weekend i był bogaty w przeróżne wydarzenia organizowane w mieście specjalnie z myślą o maluchach. Pisaliśmy o tym tutaj. Tradycyjnie wiele rodzin wybrało się do Nowego ZOO, które znów przeżyło prawdziwe oblężenie. Minimum dwie godziny musieli stać w kolejce po bilet rodzice ze swoimi pociechami.

Długa kolejka była również w Termach Maltańskich, które w godzinach 11.00 - 19.00 oferowały atrakcje dla dzieci. Pojawił się tutaj zamek rycerski, klaun i wata cukrowa dla najmłodszych klientów. Jednak czas oczekiwania na wejście wynosił około godziny. - A na dodatek ulica Warszawska była zakorkowana, co najmniej tak jak we Wszystkich Świętych - relacjonuje nasza czytelniczka, Kasia.

Dużym sukcesem zakończył się festyn "Dzień Dziecka bez barier", który po raz pierwszy odbył się w Strefie Sportu INEA Stadionu. Najmłodsi szczególnie byli zainteresowani policyjnymi radiowozami, miasteczkiem ruchu drogowego i pojazdami wojskowymi. Tłumy pojawiły się również na w niedzielę na Ostrowie Tumskim na rodzinnym festynie organizowanym przez Caritas we współpracy z miastem. W tym samym czasie na placu Wolności i Świętym Marcinie odbywał się Dzień Dziecka w centrum Poznania. Bogatą ofertę przygotowały także poznańskie centra handlowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.51 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro