Reklama
Reklama

Uwaga na zapory drogowe na estakadzie katowickiej

fot. Telewizja WTK
fot. Telewizja WTK

Na estakadzie katowickiej zainstalowane zapory drogowe, które wyznaczają nowy pas ruchu zwężony do 2,2 m. W założeniu mają uniemożliwić wjazd samochodom ciężarowym na estakadę, ale w praktyce uprzykrzają tylko życie kierowcom osobówek.

Zapory drogowe zostały, które mają uniemożliwić wjazd na estakadę katowicką pojazdom ciężarowym i autobusom zostały zamontowane przez ZDM w nocy z soboty na niedzielę. Nowy pas ruchu zwężony do 2,2 m został otwarty w niedzielę około 7 rano i natychmiast zaczęły się tworzyć w tym miejscu korki, gdyż kierowcy muszą teraz zwalniać w tym miejscu niemal do zera.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Wykonanie zapór uniemożliwiających przejazd przez estakadę jest konieczne z uwagi na zalecenia zawarte w ekspertyzie Politechniki Poznańskiej, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego, Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Poznaniu a zwłaszcza z powodu niestosowania się kierowców pojazdów ciężarowych do zakazu wjazdu na obiekt inżynierski - czytamy w komunikacie ZDM.

Zwężenie występuje na odcinku około 60 metrów i są zainstalowane po obu stronach estakady katowickiej. Ruch cały czas odbywa się południową stroną estakady, a pozwolenie Powiatowego Inspektora Budowlanego na korzystanie z estakady obowiązuje do końca września 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
1.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro