Reklama
Reklama

Siedem nowych stacji PRM

fot. Tomasz Woźniak
fot. Tomasz Woźniak

Od niedzielnego poranka poznaniacy mogą korzystać z siedmiu nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, a w przyszłym tygodniu uruchomiona będzie stacja przy Parku Wilsona.

Pierwsza stacja Poznańskich Rowerów Miejskich pojawiła się w stolicy Wielkopolski przy ulicy Półwiejskiej w kwietniu 2012 roku. O tym, że takie rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem świadczą statystyki. Z 80 rowerów w 7 stacjach skorzystało w minionym sezonie 6656 osób, a w listopadzie dokonano 100-tysięcznego wypożyczenia.

Tegoroczny sezon rozpoczął się 1 marca, a od niedzielnego poranka poznaniacy mogą korzystać z siedmiu nowych stacji. Każda ma 10 nowych rowerów. Uruchomienie ósmej stacji nastąpi w przyszłym tygodniu przy Parku Wilsona. Po zakończeniu montażu, wszędzie wymienione zostaną mapy i instrukcje.

Nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego zlokalizowane są w miejscach: pętla tramwajowa na os. Jana III Sobieskiego, Kampus Morasko, ul. Słowiańska (PST), ul. Bukowska/ul. Przybyszewskiego, Rynek Wildecki, Rynek Jeżycki, pętla tramwajowa Ogrody.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro