Reklama
Reklama

Siedem nowych stacji PRM

fot. Tomasz Woźniak
fot. Tomasz Woźniak

Od niedzielnego poranka poznaniacy mogą korzystać z siedmiu nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, a w przyszłym tygodniu uruchomiona będzie stacja przy Parku Wilsona.

Pierwsza stacja Poznańskich Rowerów Miejskich pojawiła się w stolicy Wielkopolski przy ulicy Półwiejskiej w kwietniu 2012 roku. O tym, że takie rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem świadczą statystyki. Z 80 rowerów w 7 stacjach skorzystało w minionym sezonie 6656 osób, a w listopadzie dokonano 100-tysięcznego wypożyczenia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Tegoroczny sezon rozpoczął się 1 marca, a od niedzielnego poranka poznaniacy mogą korzystać z siedmiu nowych stacji. Każda ma 10 nowych rowerów. Uruchomienie ósmej stacji nastąpi w przyszłym tygodniu przy Parku Wilsona. Po zakończeniu montażu, wszędzie wymienione zostaną mapy i instrukcje.

Nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego zlokalizowane są w miejscach: pętla tramwajowa na os. Jana III Sobieskiego, Kampus Morasko, ul. Słowiańska (PST), ul. Bukowska/ul. Przybyszewskiego, Rynek Wildecki, Rynek Jeżycki, pętla tramwajowa Ogrody.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro