Reklama

Wystartuj w Poznań Business Run

fot. Michał Nadolski - archiwum epoznan.pl
fot. Michał Nadolski - archiwum epoznan.pl

Ruszyły zapisy do drugiej edycji Poznań Business Run, który w tym roku odbędzie się 14 września. Organizatorzy są gotowi na przyjęcie nawet sześćset 5-osobowych drużyn.

To druga edycja imprezy, która w ramach Poland Business Run odbędzie się 14 września tego roku, a wystartuje jednocześnie w pięciu miastach Polski: Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Warszawie i Łodzi. Do uczestnictwa w biegu zaproszeni są w pierwszej kolejności pracownicy firm i organizacji z Poznania i regionu. By wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu zgłosić drużynę złożoną z pięciu osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety w Poznaniu wynosi 3,8 km. - Taką odległość można przebiec szybko lub wolno, można nawet go przejść - liczy się udział i chęć pomocy. Dwie zdrowe nogi wystarczą, by na zawsze zmienić czyjeś życie - mówi Wojciech Skrudlik z firmy MAN Accounting Center, jednej z organizatorów biegu.

Aby zgłosić drużynę wystarczy zarejestrować ją przez panel rejestracyjny dostępny na stronie polandbusinessrun.pl i dokonać opłaty startowej, w wysokości 250 zł netto od drużyny (307,50 zł brutto). Wszystkie środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na rzecz Piotra Morawca oraz Jakuba Talarczyka - podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

- Fundacja opiekuje się osobami, które w wyniku różnych zrządzeń losu - wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Teraz często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach, które ze względów bezpieczeństwa i zdrowia, jak najszybciej muszą zostać zamienione na nowe. Z różnych powodów nie są w stanie sami sfinansować takiego zakupu -
wyjaśnia Prezes Fundacji, Jan Mela.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Poland Business Run odbył się w trzech miastach - Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Zebrał na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli blisko 400 tys. zł i zaowocował zakupem dziesięciu protez nóg dla ośmiu osób: Agnieszki, Tomka, Roberta, Moniki, Łukasza, Antoniego, Damiana i Krzysztofa. Natomiast w samym tylko Poznaniu pobiegło blisko 1750 osób.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro