Poznaniak najlepszy w Sierakowie

Zwycięstwem poznaniaka Filipa Przymusińskiego zakończyła się w niedzielę rywalizacja na krótkim dystansie JBL Triathlon Sieraków 2014, który zainaugurował ENEA Tri Tour i jest przedsmakiem jego głównego wydarzenia ENEA Poznań Triathlon zaplanowanego na końcówkę lipca.

Poznaniak Filip Przymusiński pokonał trasę 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,6 biegu z łącznym czasem 2:04:27. - Najtrudniej było uwierzyć w siebie. Teraz walczę o start w Ironmanie - powiedział szczęśliwy zwycięzca tuż po wbiegnięciu na metę. Drugie miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński (PTT Delta, czas 2:04:59), a trzecie Jakub Dec (Triathlon Series Team, czas 2:05:31). Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Pastwa (Poznanbiega.pl, czas 2:27:00). Ze względu na dużą liczbę uczestników, w zawodach zastosowano tzw. start barceloński, czyli falami co 10 minut. W sumie dystans krótki ukończyło ponad 700 osób.

- Gratulujemy wszystkim uczestnikom JBL Triathlon Sieraków, którzy zmierzyli się z malowniczą, ale wymagającą trasą. Dzisiejsza impreza to dopiero początek sportowych emocji, które czekają miłośników triathlonu w tym sezonie. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody - odbędą się one m.in. w Kołobrzegu, Szczecinie i Poznaniu - mówi dyrektor cyklu ENEA Tri Tour,Wojciech Kruczyński.