Reklama
Reklama

Poznań: montują nowe stacje Roweru Miejskiego

fot. Włodzimierz Hoppel

Rozpoczął się montaż siedmiu nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego w mieście. Nieco później funkcjonować zacznie nowa stacja numer osiem - przy Parku Wilsona.

Mamy dobre wiadomości dla rowerzystów. Rozpoczął się montaż nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Stojaki na rowery widać m.in. w pobliżu pętli na osiedlu Jana III Sobieskiego. - Prawdopodobnie jeszcze dziś do stojaków dołączą panele służące do obsługi systemu - mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.

Obecnie prace montażowe są prowadzone w siedmiu nowych lokalizacjach: na pętli tramwajowej Ogrody, na Rynku Jeżyckim, przy ul. Słowiańskiej, na Rynku Wildeckim, przy skrzyżowaniu Bukowska/Przybyszewskiego, w pobliżu pętli na os. Sobieskiego oraz na terenie Kampusu Morasko.

W tej chwili montowana nie jest jedynie stacja przy skrzyżowaniu ulic Berwińskiego i Głogowskiej w pobliżu Parku Wilsona. Wcześniej planowano, że ta stacja stanie przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Szylinga, ostatecznie zdecydowano się na zmianę lokalizacji i teraz trzeba załatwić formalności.

Wykonawca prac, firma Nextbike, ma czas do 15 czerwca na zamontowanie nowych stacji. Jest duża szansa, że będziemy z nich korzystać wcześniej - nawet już w najbliższy weekend.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro