Reklama
Reklama

Brama Poznania: od 7 czerwca wejście z biletem

fot. Elżbieta Skowron

15 złotych będzie kosztować bilet normalny do Bramy Poznania ICHOT. Zwiedzanie ekspozycji z biletem będzie możliwe od 7 czerwca. Najbliższy weekend to jeszcze czas na zobaczenie wnętrz obiektu z bezpłatną wejściówką, a od 3 do 6 czerwca ekspozycja będzie nieczynna.

W maju wykorzystano ponad 10 tysięcy bezpłatnych wejściówek do Bramy Poznania ICHOT. W ramach wielkiego testowania nowej poznańskiej instytucji kulturalnej mieszkańcy i turyści mogli nie tylko zobaczyć ekspozycję, ale też wypełnić ankiety, w których wyrażali swoją opinię na temat funkcjonowania obiektu.

Wraz z końcem maja testowanie się kończy. Ekspozycję będzie można zobaczyć z bezpłatnymi wejściówkami jeszcze tylko przez najbliższy weekend. - To czas, w którym można jeszcze wypełnić naszą ankietę. Następnie opinie zawarte w ankietach będą analizowane - mówi Robert Mirzyński, dyrektor Bramy Poznania.

Aby przeanalizować ankiety potrzebny jest czas. Dlatego od 3 do 6 czerwca Brama Poznania będzie nieczynna. - Chcemy wprowadzić te zmiany, na które uwagę zwrócili nam zwiedzający. Potrzebujemy więc na to kilku dni. Brama Poznania zostanie ponownie otwarta dla zwiedzających 7 czerwca - dodaje Mirzyński. Zmiany na ekspozycji mają dotyczyć m.in. audioprzewodnika oraz zawartości tekstowej multimediów.

Właśnie od 7 czerwca ekspozycję będzie można zwiedzać z zakupionym biletem. - W tej chwili trwają ostatnie ustalenia na temat cen biletów wstępów. Mogę zdradzić, że bilet normalny będzie kosztować 15 złotych i będzie obejmował zwiedzanie ekspozycji z audioprzewodnikiem. Oczywiście będą też bilety ulgowe, rodzinne, szkolne i inne. Cennik pojawi się w najbliższych dniach na naszej stronie internetowej, a wraz z nim regulamin - zapowiada. Znane są też godziny otwarcia Bramy Poznania. W poniedziałki instytucja będzie nieczynna, od wtorku do piątku będzie działać od 9.00 do 18.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 19.00.

Równocześnie Mirzyński zaznacza, że część "atrakcji" można zobaczyć bezpłatnie. - Wejście do holu budynku, przejście po kładce prowadzącej do śluzy oraz wejście do samej śluzy są bezpłatne. Bilet trzeba kupić, by zwiedzać ekspozycję Bramy Poznania - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro