Reklama
Reklama

Policjanci trenowali na Torze Poznań

Szkolenie z bezpiecznej jazdy zorganizowała Komenda Główna Policji na Torze Poznań. Kierowcy sprawdzili się na torze przeszkód i trenowali umiejętność hamowania na śliskiej nawierzchni. Instruktorzy z Automobilklubu Wielkopolski radzili mundurowym jak zachowywać się w trudnych warunkach na drodze.

Na Tor Poznań zjechały dziś radiowozy z całej Polski - To szkolenie ma na celu podnoszenie kwalifikacji policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach w radiowozach nieoznakowanych - wyjaśniał Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Radiowozy nieoznakowane naszpikowane są elektroniką, która na co dzień pomaga w walce z piratami drogowymi, ale technika to nie wszystko, potrzebne są też umiejętności. Poczynaniom kolegów przyglądali się policjanci z Komendy Głównej. Dziś mandatów nie było - Przekroczenie dozwolonej prędkości, gdy chcemy zareagować na wykroczenie, może zdarzać się często w naszej służbie i ta umiejętność, bezpiecznego prowadzenia jest bardzo ważna - wyjaśnia Wojciech Ratyński, z Wydziału Ruchu Drogowego KGP.

Mundurowi trenowali pod okiem instruktorów z Automobilklubu Wielkopolski. Jednym z etapów szkolenia była jazda slalomem z uwzględnieniem różnych prędkości - Na tym slalomie uczymy takiej precyzji jazdy i rozpoczęcia wcześniejszego skręcania, żeby precyzyjnie i szybko przejechać slalom - tłumaczy Tomasz Płaczek, instruktor.

Funkcjonariusze zapewniają, że na co dzień nie pobłażają drogowym przestępcom. Przy zakupie radiowozów nie kierowali się ekonomią, a najmocniejszy samochód, w którym trenowali dziś mundurowi, był wyposażony w trzy litrowy silnik benzynowy o mocy prawie trzystu koni mechanicznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro