Reklama
Reklama

Region: policja zabezpieczyła podrobione towary

Wspólną akcję przeciwko handlarzom podróbkami przeprowadzili policjanci z Wrześni oraz Komendy Wojewódzki Policji w Poznaniu. W trzech skontrolowanych sklepach policjanci zabezpieczyli podróbki o wartości czterdziestu tysięcy złotych.

Kontrole zostały przeprowadzone dzięki informacjom, które policjanci uzyskali jakiś czas temu - Przeprowadzone przez policjantów kontrole potwierdziły, że na terenie trzech wrzesińskich sklepów dochodziło do przestępczego procederu - funkcjonariusze zabezpieczyli przeszło pół tysiąca różnego rodzaju zabawek, gier, ubrań oraz drobnej galanterii o łącznej wartości przeszło 40 tysięcy złotych - informuje Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. W prowadzonej akcji wziął udział specjalista od identyfikacji produktów, który jednoznacznie potwierdził, że produkty są podrobione.

W tej chwili policjanci prowadzą śledztwo w tej sprawie - Policjanci ustalają jak długo właściciele sklepów sprzedawali podrobione produkty oraz jakie straty w związku z tym ponieśli producenci oryginalnych towarów - dodaje Liszczyńska. Za handel podrabianymi towarami grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro