Reklama
Reklama

Przystań w Starym Porcie: otwarcie jednak w czerwcu

fot. Facebook Mariniarze
fot. Facebook Mariniarze

Miała zacząć działać w sobotę, ale terminu nie uda się dotrzymać. Przystań w Starym Porcie zostanie otwarta prawdopodobnie w połowie czerwca. Pomysłodawców projektu chwilowo wstrzymała skomplikowana "papierologia".

W połowie maja pisaliśmy o planowanym na ostatni dzień tego miesiąca otwarciu przystani w Starym Porcie. - Niestety okazało się, że formalności związane z uzyskaniem wszystkich pozwoleń są bardzo skomplikowane i dlatego nie zdążymy otworzyć przystani w maju - mówi Konrad Dąbrowski, komendant Harcerskiego Ośrodka Kształcenia Turystów Wodnych w Poznaniu. - Musimy oznaczyć wyjście z basenu portowego odpowiednimi znakami nawigacyjnymi, ale aby to zrobić, musimy mieć opinię Urzędu Żeglugi Śródlądowej - dodaje. A to tylko jeden z dokumentów, które muszą otrzymać pomysłodawcy przystani.

- Myśląc realnie chcemy, by przystań zaczęła działać w połowie czerwca. 21 czerwca w Starym Porcie odbędzie się Dzień Kultury Średniowiecznej i być może wtedy oficjalnie przetniemy wstęgę otwierającą przystań. Liczymy jednak, że przystań będzie działać już wcześniej - przyznaje.

Choć "papierologia" daje się we znaki Dąbrowskiemu zapewnia, że to bardzo kształcący poligon. - Cieszymy się, bo zdobędziemy doświadczenie, które na pewno okaże się pomocne przy realizowaniu projektu mariny na Wilczym Młynie. A okazuje się, że dzięki staraniom o stworzenie przystani w Starym Porcie, zgłasza się do nas coraz większa liczba sojuszników zainteresowanych pomocą przy budowie tej właściwej mariny - kończy.

Przystań ma działać do października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro