Reklama
Reklama

331 interwencji w regionie przez deszcz i wiatr

Tak po opadach deszczu wygląda ulica Rembertowska | fot. Rembert
Tak po opadach deszczu wygląda ulica Rembertowska | fot. Rembert

Od nocy z wtorku na środę do godziny 6.00 w czwartek strażacy odnotowali ponad 300 zdarzeń w naszym regionie związanych z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Najwięcej interwencji pochodziło z powiatu poznańskiego - blisko 60.

Jak podkreślają wielkopolscy strażacy, noc ze środy na czwartek w stosunku do wcześniejszych godzin, minęła wyjątkowo spokojnie. - Działamy w miejscach, z których zgłoszenia otrzymaliśmy wcześniej. Jest to więc wciąż walka ze skutkami przede wszystkim intensywnych opadów deszczu - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków. - Na szczęście przestało padać i nowych zgłoszeń nie ma - dodaje.

Rzecznik wielkopolskich strażaków wyjaśnia, że od nocy z wtorku na środę do 6.00 rano w czwartek w Wielkopolsce interweniowano ponad 330 razy w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. - Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach poznańskim (58), tureckim (57), konińskim (44), słupeckim (30), leszczyńskim (29) - wymienia rzecznik.

Ubiegłej nocy strażaków alarmowano 24 razy, z czego mniej niż połowa zgłoszeń dotyczyła walki ze skutkami deszczu i wiatru. - Przede wszystkim nasze działania polegają na wypompowywaniu wody z pomieszczeń - kończy dyżurny strażaków.

Prognoza pogody dla Wielkopolski jest obecnie "optymistyczna". Nie grożą nam już intensywne opady deszczu. Będą się pojawiać przelotne opady, ale na pewno nie będą one powodować podtopień czy zalań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
48.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro