Reklama

Archidiecezja Poznańska otrzyma odszkodowanie za VIII LO

Skarb Państwa musi zapłacić kurii za budynek VIII LO przy Głogowskiej. Kwota odszkodowania została jednak obniżona w stosunku do oczekiwań strony kościelnej.

Decyzją Sądu Najwyższego sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia. Odwołanie od wyroku złożyli pełnomocnicy Skarbu Państwa. Cztery lata temu obiekt wart był prawie pięć milionów złotych i takiej kwoty domagała się Archidiecezja Poznańska. Dzisiaj Sąd Apelacyjny obniżył odszkodowanie, ostatecznie w ręce duchownych trafi 3.186.200 złotych. To prawdopodobnie ostateczny wyrok w tej sprawie. Kuria może jeszcze złożyć wniosek o kasację, ale w sądzie nie było dziś jej pełnomocnika. Niezależnie od postępowań sądowych, uczniów ósemki czeka przeprowadzka. Miasto zadecydowało o przeniesieniu szkoły do budynków przy ulicy Cegielskiego. W tej chwili w budynku trwa jeszcze remont. 

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro