Reklama
Reklama

Politechnika: budują halę sportową, wmurują kamień węgielny

fot.  Biuro Architektoniczne Grażyna Buda / Politechnika Poznańska
fot. Biuro Architektoniczne Grażyna Buda / Politechnika Poznańska

W czerwcu przyszłego roku ma się zakończyć budowa nowoczesnej hali sportowej na terenie kampusu Politechniki Poznańskiej. - Marzy mi się zorganizowanie tu finału Akademickich Mistrzostw Europy w Futsalu Kobiet i Mężczyzn, które odbywać się będą w przyszłym roku w Poznaniu - mówi Wojciech Weiss, dyrektor Centrum Sportu PP.

Już w 2011 roku senat Politechniki Poznańskiej podjął decyzję o wybudowaniu nowoczesnej hali sportowej na terenie swojego kampusu. Zimą 2014 roku inwestycja się rozpoczęła, a w najbliższą środę na budowie odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

- To nie jest tak, że dopiero zaczynamy budowę. Wykonano praktycznie cały wykop, pojawiła się tutaj spora część betonu. Prace cały czas trwają i zgodnie z planem mają się zakończyć w czerwcu 2015 roku - mówi Wojciech Weiss, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

Nowa hala sportowa będzie mieć wymiany 55 na 37 metrów. Będzie ją można podzielić na trzy mniejsze, co pozwoli równolegle grać np. w siatkówkę, koszykówkę i tenisa. - Do tego będą tu trybuny na 650 widzów, sale do squasha, szermierki, tenisa stołowego i siłownie. Na balkonie wzdłuż trybun znajdzie się bieżnia o długości 55 m i szerokości 3 m, na której opcjonalnie będą montowane płotki i bloki startowe. Będzie też sala dla VIP-ów z widokiem na halę - zdradza Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej.

W przyszłym roku w Poznaniu odbywać się będzie ważna impreza akademicka, a jej finał być może uda się rozegrać właśnie w nowej hali. - Marzy mi się zorganizowanie tu finału Akademickich Mistrzostw Europy w Futsalu Kobiet i Mężczyzn, które odbywać się będą w przyszłym roku w Poznaniu. Mam nadzieję, że budowa zakończy się zgodnie z planem, bo mistrzostwa odbywać się będą na przełomie lipca i sierpnia - kończy Weiss.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro