Reklama
Reklama

Utrudnienia w Skórzewie. Ruszy remont ul. Poznańskiej

fot. ZDP
fot. ZDP

Dzięki pieniądzom na tak zwane "schetynówki" już w przyszłym tygodniu rozpocznie się remont ulicy Poznańskiej w Skórzewie. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do końca wakacji. Inwestycja pochłonie około 6 milionów złotych.

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu przygotowuje się do rozpoczęcia przebudowy ulicy Poznańskiej w Skórzewie. Nowe oblicze zyska około kilometrowy odcinek trasy. - Wniosek na przebudowę tej drogi został najwyżej oceniony ze wszystkich drogowych projektów, które znalazły się na liście zadań ubiegających się o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012-2015, zwanego popularnie "schetynówkami" - wyjaśnia ZDP.

To właśnie w powiecie poznańskim dzięki temu programowi udało się w ostatnich latach wyremontować 7,5 km dróg. Dotacja z budżetu państwa wyniosła około 10 mln złotych. Około 15,5 mln na ten cel wydały gmina i powiat.

Remont ulicy Poznańskiej w Skórzewie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 2 czerwca. Ze względu na roboty na odcinku pomiędzy ulicami Malwową i Batorowską obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy (od strony Poznania do Dopiewa). - W przeciwnym kierunku objazd będzie możliwy drogą S11 i drogą wojewódzką 307 w kierunku Poznania lub ul. Skórzewską w kierunku do ronda przy ul. Malwowej - tłumaczy ZDP.

Ruch lokalny w Skórzewie poprowadzony będzie ulicami Rzemieślniczą, Spółdzielczą, Kolejową, Sadową, Szarotkową, Daliową i ul. Malwową do Poznańskiej.

Inaczej kursować będą musiały autobusy. W kierunku Dopiewa pojadą tak jak obecnie, ale w przeciwnym kierunku będą poruszać się objazdem - przez Batorowską, drogę wojewódzką nr 307 do skrzyżowania z ulicą Złotowską. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca sierpnia. Ale nie oznacza to, że wtedy prace się zakończą - będą kontynuowane "pod ruchem". Całość inwestycji ma się zakończyć w połowie października.

Przebudowa ulicy pochłonie około 6 milionów złotych i obejmie odcinek Poznańskiej pomiędzy Malwową i Batorowską. Jezdnia zostanie tu poszerzona, pojawią się lewoskręty, wykonane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe, a w miejscu skrzyżowania z ul. Kolejową pojawi się rondo. Nie zabraknie też nowych, bezpiecznych przejść dla pieszych, zatok postojowych dla samochodów i nowego systemu kanalizacji deszczowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro