Reklama
Reklama

Poznań: zgłoszenia o podłożonej bombie w Izbie Skarbowej i Urzędzie Skarbowym

fot. Natalia Patyk

Około godziny 10.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o podłożonej bombie w poznańskiej Izbie Skarbowej. Po godzinie 10.00 do służb dotarło kolejne zgłoszenie - o podłożeniu bomby w Urzędzie Skarbowym na Wildzie. Wszędzie działały służby.

- Po 10.00 dostaliśmy informację od policji o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w budynku Izby Skarbowej przy pl. Cyryla Ratajskiego oraz w budynku przy ulicy Przemysłowej 39 - mówi dyżurny poznańskich strażaków. - Na miejscu, w tych dwóch lokalizacjach, jest łącznie siedem naszych zastępów - dodaje.

Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji zapewnia, że działają tam służby. - Zgłoszenie o podłożeniu bomby w Izbie Skarbowej przyszło jedno, ale dyrektor IS zadecydował o ewakuowaniu nie tylko budynku głównego przy pl. Cyryla Ratajskiego, ale też tego przy ul. Przemysłowej - tłumaczy. - Oczywiście działamy na miejscu, obiekty zostaną sprawdzone przez specjalistów - zapewnia.

Około godziny 10.30 do służb dotarło kolejne zgłoszenie o podłożeniu bomby - tym razem w Urzędzie Skarbowym przy ulicy Chłapowskiego na Wildzie. - Tam również działają nasze służby. O tym, czy obiekt zostanie ewakuowany, decyduje administrator budynku - wyjaśnia Marciniak.

W pobliżu budynków, w których zgłoszono podłożenie ładunków wybuchowych występują utrudnienia w ruchu.

Prawdopodobnie jest to kolejny głupi żart "dowcipnisiów" alarmujących służby o podłożonej bombie w budynku. Policjanci nigdy jednak nie lekceważą takich sygnałów, dlatego budynki muszą zostać dokładnie sprawdzone.

11.40

Służby działają także w budynku Urzędu Skarbowego w Swarzędzu. Na miejscu są policjanci oraz 4 zastępy strażaków.

14.30

W budynkach niczego nie znaleziono. Pracownicy mogli wrócić do pracy w obiektach po sprawdzeniu ich przez specjalistów. Obecnie trwa ustalanie osoby lub osób, które odpowiadają za fałszywe alarmy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
31.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro