Reklama
Reklama

450 osób ścigało się w smoczych łodziach

fot. Tomasz Szwajkowski

Dużym sukcesem organizacyjnym zakończyła się szósta edycja wyścigów smoczych łodzi na Malcie pod nazwą "Dragony 2014". Najlepszymi szkołami okazały się: Szkoła Podstawowa nr 61 w Poznaniu i Gimnazjum nr 2 z Lubonia, a rywalizację studentów wygrała ekipa WSPiA.

W sumie przez cały dzień wystartowało blisko 450 osób, które stworzyły 35 osad. Zawody miały wymiar nie tylko polski, ale również międzynarodowy. Na specjalne zaproszenie w sobotnich zmaganiach udział wzięły załogi z miast partnerskich Poznania: Hanoweru i Brna. Natomiast wśród gości obecny był Grzegorz Nowak, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie oraz Izabela Dylewska dwukrotna brązowa medalistka IO (Seul, Barcelona).

Ponadto w trakcie zawodów odbył się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Uczniowie zgotowali prawdziwie gorącą atmosferę, której nie powstydziłyby się imprezy rangi mistrzowskiej. Ostatecznie pojedynek wygrała Gimnazjum nr 44 i Gimnazjum nr 64. Nagrodą dla obydwu szkół był bon do Restauracji Subway, a opiekunowie otrzymali vouchery na pobyt w Hotelach ze SPA w Świeradowie Zdrój.

Po emocjonujących zmaganiach rywalizację szkół podstawowych wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu. Druga była Szkoła Podstawowa nr 27 w Poznaniu, a trzecia Szkoła Podstawowa w Czerwonaku. Natomiast w drugiej kategorii najlepiej zaprezentowała się Gimnazjum nr 2 w Luboniu (pierwsze i trzecie miejsce) i Gimnazjum nr 65 w Poznaniu.

Po skończone rywalizacji młodzieżowej na smocze łodzie weszli poznańscy żacy. Po zaciętej walce ze złotych medali i kryształowego Pucharu Dyrektor Wydziału Sportu UMP cieszyli się studenci WSPiA Poznań. Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Studenci Oldoby’e.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro