Tragiczny występ Warty w Wejherowie

Drugoligowa Warta Poznań przegrała w sobotę na wyjeździe z Gryfem Wejherowo aż 2:6 i był to najgorszy występ Zielonych od ponad 10 lat. Bramki dla Warty zdobyli: Michał Goliński i Łukasz Spławski.

Dla zespołu Gryf Wejherowo spotkanie z Wartą Poznań było bardzo ważne, gdyż zwycięstwo przedłużało nadzieję na pozostanie w II lidze. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i w 22. minucie po strzale Przemysława Kostucha wyszli na prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale po zmianie stron kibice zobaczyli prawdziwy festiwal bramek. Już w 65. minucie było 4:0 dla gospodarzy, a mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem zespołu Gryf Wejherowo 6:2.

- Jestem zdruzgotany. Nie jestem przekonany, czy my w ogóle dojechaliśmy na ten mecz. Po pierwszej połowie nie spodziewałem się, że tak ten mecz się zakończy. Meczy był wyrównany. Myślałem, że w drugiej połowie będzie tak samo. Po prostu musimy po męsku o tym porozmawiać i wyciągnąć z tego wnioski. Gryfowi życzę utrzymania - mówił po meczu trener Warty Poznań, Piotr Kowal.

Gryf Wejherowo - Warta Poznań 6:2 (1:0)
Przemysław Kostuch (22. i 65. minuta), Jacek Kusiak (48. i 62. minuta), Łukasz Pietroń (90. minuta), Michał Twardowski (92. minuta) - Michał Goliński (71. minuta), Łukasz Spławski (78. minuta)
Żółte kartki: Przemysław Kostuch - Dawid Jasiński, Maciej Scherfchen
Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Gryf Wjherowo: Wiesław Ferra - Paweł Brzuzy (90. Patryk Miller), Przemysław Kostuch, Adrian Kochanek, Maciej Stefanowicz, Krzysztof Rzepa (46. Jarosław Felisiak), Maciej Osłowski, Maciej Szymański,Jacek Kusiak (72. Łukasz Pietroń) , Piotr Kołc, Rafał Siemaszko (69. Michał Twardowski 69).