Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
25 18
Reklama

Poznańskie jeziora: będzie "limit dziennych wejść do wody"

j
niedziela, 25.05.2014 r.
godz. 22.47
j | niedziela, 25.05.2014 r., godz. 22.47
Poznańskie jeziora: będzie limit dziennych wejść do wody

Radni wprowadzają limit dziennych wejść do wody. Ograniczenia mają pomóc w ewidencji i rozmieszczaniu na kąpieliskach ratowników.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
28°C 1015 hPa
JUTRO
pogoda
25°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1021 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Każdy z plażowiczów, który wejdzie do poznańskiego kąpieliska będzie liczony. Takie regulacje wyznaczyli miejscy radni. Wyznaczyli też limity dla poszczególnych kąpielisk. W Jeziorze Strzeszyńskim w tym samym czasie we wodzie będzie mogło przebywać maksymalnie 1000 osób, w Rusałce 700 osób, w Malcie 600 osób, a w Jeziorze Kierskim 500 osób - relacjonuje Radosław Śledziński, reporter Pulsu Dnia.

Oczywiście, jeśli więcej osób wejdzie do wody nie zostaną stamtąd wyproszeni. Nie ma tez obaw, że zostaną wprowadzone specjalne bilety, czy wejściówki. Chodzi jedynie o ewidencję urzędników, według której miasto wyznaczy ile ma stanąć toalet nad kąpieliskiem oraz ilu ratowników będzie dbać o nasze bezpieczeństwo nad wodą.

Nie wiadomo w tym roku jak sytuacja będzie wyglądać nad Rusałką. Dotychczasowy, niedawno wybrany dzierżawca wypowiedział miastu umowę najmu. Na razie nie wiadomo, na jakich zasadach mieszkańcy będą mogli korzystać z kąpieliska.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama