Reklama
Reklama

Utrudnienia na ul. Poznańskiej w Skórzewie

Od 31 maja mieszkańców Skórzewa, Dąbrowy i Dąbrówki czekają poważne utrudnienia w ruchu, gdyż rusza przebudowa ul. Poznańskiej w Skórzewie. Autobusy linii 718 i 719 będę jeździć objazdami.

Pierwsze roboty przy ograniczeniu prędkości z miejscowymi utrudnieniami rozpoczną się już w sobotę, 31 maja, a od 2 czerwca planowane jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Poznańskiej w Skórzewie. W przeciwnym kierunku objazd będzie możliwy drogą S11 i drogą wojewódzką 307 w kierunku Poznania lub ul. Skórzewską w kierunku do ronda przy ul. Malwowej. Przed węzłem drogi S11 Poznań-Dąbrówka zostanie ustawiona stosowna tablica informująca o objeździe.

Dla kierowców poruszających się lokalnie, przede wszystkim pojazdów wyjeżdżających lub wjeżdżających do samego Skórzewa, zaplanowano objazd prowadzony ulicami gminnymi: ul. Rzemieślniczą, Spółdzielczą, Kolejową, Sadową, Szarotkową, Daliową i ul. Malwową do Poznańskiej. Objazd poprzez ulice Rzemieślniczą i Spółdzielczą zapewni również możliwość przejazdu z kierunku ul. Batorowskiej do ul. Kolejowej. Ruch pieszych w czasie przebudowy zostanie zapewniony wzdłuż tymczasowych, utwardzonych ciągach, które zostaną dodatkowo wygrodzone specjalnymi zaporami i kładkami.

Natomiast jadące w kierunku Poznania autobusy linii nr 718 i 719 zostaną skierowane objazdem ul. Batorowską i ul. Bukowską, przez skrzyżowanie ul. Bukowskiej i Złotowskiej, do przystanku Poznań - Ogrody. Przejazd autobusów powracających w kierunku Dopiewa pozostanie bez zmian. W czasie obowiązywania objazdu przewidziano uruchomienie dwóch przystanków tymczasowych na ul. Batorowskiej: w rejonie Kościoła i oraz w rejonie ul. Cytrynowej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro