Reklama
Reklama

Poznań: ukradł rower sprzed sklepu

Moment kradzieży roweru | fot. Zapis z nagrania monitoringu

20 maja około godziny 22.25 do sklepu przy ulicy Chartowo przyjechał na rowerze poznaniak. Zostawił rower na chodniku przed sklepem, a gdy wyszedł z zakupami okazało się, że pojazd zniknął. Wszystko uwieczniła kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło we wtorek około 22.25. Nasz czytelnik przyjechał do sklepu przy ulicy Chartowo i zostawił swój rower, Giant REVEL 5 XL, przed drzwiami do sklepu. Gdy zrobił zakupy okazało się, że jednoślad zniknął. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu. - Znaki szczególne roweru: Na pionowej ramie pod siedzeniem znajdują się ślady po foteliku dziecięcym. Sprawcą jest łysawy mężczyzna, wiek około 27-33 lat, wysoki, szczupły. W dniu kradzieży miał na sobie jasne buty, jeansy, granatową kurtkę i czarny plecak - wyjaśnia Łukasz, nasz czytelnik.

Jak zauważa okradziony mieszkaniec, w pobliżu miejsca zdarzenia znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowy - być może sprawca porusza się w tym rejonie regularnie. - Drodzy rodacy, bardzo prosimy o każdą informację, która może nam pomóc znaleźć rower i sprawcę - apeluje właściciel jednośladu. Równocześnie zwraca się do złodzieja: - Ażeby uniknąć poważnych konsekwencji najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się NATYCHMIASTOWO na Policję. Mamy nagranie, gdzie dokładnie widać Twoją twarz, jesteśmy nieugięci. Zadbaj o to, by Twoja rodzina uniknęła niepotrzebnego wstydu.

Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Jeśli masz informacje na temat roweru lub rozpoznajesz sprawcę kradzieży - skontaktuj się z funkcjonariuszami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro