Reklama

Rower Miejski: gdzie stacja na terenie Kampusu Morasko?

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Urzędnicy z magistratu wraz z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego pytają studentów UAM gdzie powinny stanąć stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego na terenie Kampusu Morasko lub w jego okolicy. Konsultacje potrwają do niedzieli.

8 nowych stacji rowerowych stanie w Poznaniu do 15 czerwca. Dwie z nich mają być zlokalizowane w pobliżu Kampusu Morasko. Ponieważ to przede wszystkim studenci będą korzystać z tych dwóch stacji, to właśnie oni mają mieć wpływ na to w jakich lokalizacjach stacje staną.

Propozycji jest dwanaście - trzy dotyczą okolicy dworca na os. Sobieskiego, a pozostałe terenu samego kampusu uniwersyteckiego. - Każda z 12 proponowanych lokalizacji jest oceniana w skali 1-5 (1 - oceniam negatywnie; 5 - bardzo mi się podoba), dodatkowo istnieje możliwość przesłania własnej opinii dotyczącej każdej z proponowanych stacji - wyjaśniają pracownicy Biura Prezydenta UM.

Formularz wypełnia się przez internet (dostępny jest TUTAJ). W ciągu trzech dni udział w ankiecie wzięło około 520 osób. Konsultacje potrwają do najbliższej niedzieli, 25 maja.

Pozostałe nowe stacje rowerowe pojawią się w następujących miejscach:

- Ogrody, pętla tramwajowa
- Rynek Jeżycki
- w pobliżu Parku Wilsona
- ulica Słowiańska
- Rynek Wildecki
- skrzyżowanie Bukowska/Przybyszewskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
42.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro