Reklama
Reklama

CH Łacina ma finansowanie. Może ruszyć budowa

fot. Apsys
fot. Apsys

Inwestor centrum handlowego Łacina, które ma powstać w pobliżu ronda Rataje, może zacząć budowę obiektu. Podpisano umowę kredytową z konsorcjum banków, a co za tym idzie, inwestycja ma finansowanie. W trakcie budowy ma tu pracować 3000 osób, a po otwarciu centrum - nawet o 500 osób więcej.

Spółka Apsys, która jest inwestorem centrum handlowego Łacina, może rozpocząć budowę obiektu na terenie w pobliżu ronda Rataje. Podpisano umowę o finansowaniu inwestycji z konsorcjum banków (BGK, Berlin Hyp AG oraz ING Bank Śląski). Całość ma kosztować 290 milionów euro, a umowę kredytową podpisano na kwotę około 190 mln euro. Dodatkowo Apsys otrzymał kredyt na VAT w wysokości 42 mln złotych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zabezpieczenia finansowania "Łaciny" przez tak wiarygodne konsorcjum banków. Prace budowlane powinny rozpocząć się praktycznie natychmiast, ponieważ w 2016 roku planujemy otwarcie obiektu - wyjaśnia Fabrice Bansay, prezes APSYS Polska.

Centrum handlowe wstępnie skomercjalizowano na poziomie około 80%. Znajdą się tutaj sklepy m.in. Leroy Merlin, Carrefour, Zara, H&M, Reserved, a także Multikino. Łącznie będzie tu 220 butików, 40 wielkopowierzchniowych i średniopowierzchniowych sklepów, 40 restauracji i kawiarni, a także 3300 miejsc parkingowych. - Chcemy, aby "Łacina" była dla Poznania i jego mieszkańców tym, czym Manufaktura dla Łodzi - wizytówką miasta i miejscem tętniącym życiem społecznym i kulturalnym - dodaje Fabrice Bansay.

Ze wstępnych informacji wynika, że w trakcie budowy na terenie CH Łacina pracować będzie 3000 osób, a po otwarciu obiektu - nawet 3500 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro