Reklama
Reklama

Uczą szczypiorniaka od przedszkolaka

fot. AZS AWF Volkswagen Poznań
fot. AZS AWF Volkswagen Poznań

Blisko 200 dzieci w wieku do 4 do 6 lat wzięło udział w kolejnej odsłonie akcji "Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka", która organizowana cyklicznie przez zespół AZS AWF Volkswagen Poznań.

Pierwsza edycja imprezy zorganizowana była w październiku 2010 roku i przyjęta została z dużym entuzjazmem. Celem sportowych festynów jest promocja piłki ręcznej ze szczególnym uwzględnieniem gier i zabaw z elementami street handball, czyli ulicznej piłki ręcznej. W tym roku odbyło się kilka spotkań, a w każdym brało udział około 50 przedszkolaków. Maluchy pod okiem zawodniczek żeńskiego zespołu AZS AWF Volkswagen Poznań miały okazję zapoznać się z podstawami szczypiorniaka i przekonać, że zabawa z piłką może dać dużo radości.

- Maj już chyba zawsze będzie kojarzył się nam z przedszkolakami i dobrą zabawą. Po ciężkim sezonie halowym dzieciaki pokazują nam, że nigdy nie wolno zapomnieć o radości płynącej z gry w piłkę ręczną!. Uśmiechy maluchów oraz ich zaangażowanie w gry i zabawy daje nam największą satysfakcję i pokazuje, że warto podejmować wyzwanie związane z organizacją tej akcji - mówi menedżer AZS AWF Volkswagen Poznań, Karolina Peda.

Organizatorzy zapowiadają, że za rok odbędzie się szósta edycja akcji. Projekt "Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka" jest sponsorowany przez firmę Volkswagen Poznań.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro