Reklama
Reklama

Wyjazdowy spacer z przewodnikiem

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Do podpoznańskich Owińsk zapraszają tym razem przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl. Najbliższa wycieczka odbędzie się 24 maja.

Specjalnością przewodników skupionych wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. W ciągu ostatnich dwóch lat odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów, mrocznych historii i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 24 maja, a przewodnicy zapraszają na wycieczkę do podpoznańskich Owińsk - Podpoznańska miejscowość znana jest z klasztoru pocysterskiego, ośrodka dla niewidomych oraz z zakładu psychiatrycznego, którego pacjenci przeżyli dramat w czasie drugiej wojny światowej. Zachęcamy do udziału w spacerze, podczas którego odkryjemy też inne ciekawe obiekty ukryte w Owińskach oraz niezwykle interesujące losy ludzi związanych z tym miejscem - zachęcają przewodnicy.

24 maja odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11:15, a druga o godzinie 13. Chętni powinni pojawić się o wybranej godzinie stacji kolejowej w Owińskach. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po zakończeniu wycieczki można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro