Reklama
Reklama

Śmierć na torach po Wielkim Grillowaniu: policja szuka świadków

fot. Patryk Sudoł - archiwum

9 maja w godzinach porannych na torach kolejowych w pobliżu dworca autobusowego na os. Jana III Sobieskiego znaleziono ciało 22-letniego studenta. Wstępnie potwierdzono, że zginął w wyniku potrącenia przez pociąg. Policja szuka świadków tego zdarzenia.

9 maja nad ranem na torach kolejowych w pobliżu dworca autobusowego na osiedlu Sobieskiego znaleziono ciało 22-letniego studenta. - Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, w toku których pomiędzy szynami ujawniono korpus mężczyzny, natomiast jego głowa znajdowała się po zewnętrznej stronie torów. Obecny podczas oględzin biegły z dziedziny medycyny sądowej jako prawdopodobną przyczynę zgonu wskazał wielonarządowe obrażenia, które mogły powstać w wyniku potrącenia przez pojazd szynowy - informowała później Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Powołani biegli wstępnie potwierdzili te wnioski. Na ciele zmarłego nie ujawniono bowiem obrażeń, które wskazywałyby na działanie osób trzecich.

Dziś policja informuje o poszukiwaniach świadków tego wypadku. - Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto, prowadzą śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło 9 maja na torach kolejowych w Poznaniu w okolicach Dworca Autobusowego na os. J.III Sobieskiego, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Jeśli byłeś świadkiem tego zdarzenia lub posiadasz informacje w tej sprawie - skontaktuj się z policjantami przy ul. Szylinga 2 (pokój 34) lub zadzwoń pod nr 061-841-44-35 (7.30 - 15.30) oraz 061-841-44-11 (czynny całą dobę).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
19℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
14.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro