Reklama

Juwenalia coraz bliżej: pochód zmienia trasę

Ubiegłoroczny pochód | fot. Piotr Raczkowski - archiwum
Ubiegłoroczny pochód | fot. Piotr Raczkowski - archiwum

W tym roku Juwenalia odbywać się będą w czerwcu, a nie w maju, ale nie jest to jedyna nowość. Studenci pierwszy raz będą się bawić przy INEA Stadionie, a nie na stadionie AZS, a to wciąż nie koniec. Inna będzie trasa wielkiego pochodu na otwarcie imprezy.

Już w połowie kwietnia informowaliśmy o nowej lokalizacji i terminie tegorocznych Juwenaliów. Pierwszy raz odbędą się w czerwcu (w dniach 5-9) na terenie przy INEA Stadionie. - Stadion AZSu stał się po prostu za mały. W nowej lokalizacji będziemy mogli zrobić trzy niezależne wejścia, pojawią się cztery sceny. Scena główna, scena dla zespołów studenckich, a także dwie sceny w namiotach z muzyką klubową - wyjaśniał wówczas Krzysztof Paisert, rzecznik Juwenaliów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Dziś wiadomo, że inną trasą poruszać się będą studenci podczas juwenaliowego pochodu. - Startujemy w czwartek, 5 czerwca, z Hali Arena o godzinie 17.00 - mówi Paisert. - Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo, biorąc pod uwagę niedaleką odległość od stadionu (około 3 km) oraz wyjątkową okoliczność jaką jest 40-lecie powstania Hali Arena - dodaje.

W tym roku uczestnicy pochodu będą musieli przygotować przebrania i stylizacje nawiązujące do 25-lecia wolnych wyborów w Polsce. - Zadaniem studentów i uczelni biorących udział w pochodzie jest przebranie inspirowane wydarzeniami kulturalno-politycznymi w kraju i na świecie. W szczególności inspirowane rokiem 1989. Najbardziej kreatywne przebrania zainspirowane motywem przewodnim Juwenaliów zostaną nagrodzone w konkursie organizowanym podczas Pochodu. Wyłoniona zostanie najlepiej przebrana uczelnia oraz osoba z najbardziej kreatywnym przebraniem - kończy.

Wiadomo już, kto zagra podczas poznańskich Juwenaliów. W czwartek na scenie pojawią się m.in. Strachy na Lachy i Habakuk, w piątek Tom Novy, Freemasons, neeVald oraz Brainfreezer, w sobotę Rust, Kult, Farben Lehre i Cała góra barwinków, a w niedzielę Te-Tris & Pogz, Sokół i Marysia Starosta, Zeus oraz Bas Tajpan & Bob One. Studenci na teren imprezy wejdą bezpłatnie (po okazaniu legitymacji), a wszyscy pozostali muszą zapłacić za bilet (15 lub 20 zł za jednodniową wejściówkę).

Impreza odbywa się pod patronatem epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro