Reklama
Reklama

Poznań: stracił rower i... pomógł jego złodziejowi napaść na inną osobę

Czterech mężczyzn zatrzymali policjanci w związku kradzieżą roweru i rozbojem. Co ciekawe 25-latek, któremu skradziono rower, wziął udział w rozboju ze złodziejem, przez którego stracił jednoślad.

Wizyta w jednym ze sklepów skończyła się dla 25-latka z Poznania utratą roweru. Przyjechał na nim po zakupy, ale gdy wyszedł ze sklepu okazało się, że na jego rowerze siedzi obcy mężczyzna. - Zażądał gratyfikacji za zwrot jednośladu. Właściciel nie zgodził się i próbował odzyskać swój rower. Złodziej odepchnął 25-latka i odjechał - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Tego samego dnia wieczorem 25-latek, któremu skradziono rower, wybrał się do klubu. Spotkał tam 21-latka, z którym zamienił kilka zdań. Rozmowę kontynuowali w jednej z bram kamienic w pobliżu Warty. Po chwili dołączył do nich trzeci mężczyzna, a zaraz po nim kolejny - jak się okazało, był to złodziej roweru 25-latka. Był znajomym mężczyzny, który dołączył do rozmówców jako trzeci. - Złodziej roweru i jego znajomy zaatakowali 21-latka. Zabrali mu kartę bankomatową i bijąc wymusili podanie kodu PIN. Mężczyźni za pomocą karty wypłacili z jego konta 1500 złotych - dodaje Marciniak.

W całym zajściu swój udział miał też 25-latek, który przed południem stracił rower. - Wziął udział w rozboju. Prokuratura zweryfikuje czy zrobił to z własnej woli, czy też został do tego przymuszony - zaznacza.

21-latek, którego okradziono z karty bankomatowej i pieniędzy zgłosił się na policję. Szybko ustalono tożsamość osób biorących w zajściu. Zatrzymano nie tylko uczestników rozboju, ale też pasera, który nabył od złodzieja rower. Pojazd odzyskano. Łącznie zatrzymano cztery osoby. - Prokurator przedstawił trzem mężczyznom zarzut rozboju, dodatkowo złodziej usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, zaś ostatni zatrzymany odpowiadać będzie m.in. za paserstwo - kończy Marciniak.

Paserowi grozi do 8 lat więzienia, na 12 lat za kratki mogą trafić mężczyźni uczestniczący w nocnym zajściu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro