Reklama
Reklama

Podsumują kampanię wyborczą do europarlamentu

Dla części poznaniaków kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego nie kojarzy się z problematyką europejską poruszaną przez wielkopolskie "jedynki". Poza kilkoma debatami z udziałem kandydatów, punktów ją wyróżniających brakuje. W czwartek w studio Telewizji WTK kampanię podsumują przedstawiciele wszystkich sztabów wyborczych.

Wizyty polityków z pierwszych stron gazet, rozdawanie gadżetów na ulicy Półwiejskiej czy kawy pod Galerią MM. Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski robili podczas tej kampanii co mogli, by zaistnieć w świadomości wyborców. Brali udział w debatach - m.in. tej w języku angielskim organizowanej przez Telewizję WTK. Ale dla większości mieszkańców to właśnie spotkanie znanego polityka na ulicy czy informacja o... kradzieży biżuterii z domu kandydatki Twojego Ruchu - Europy Plus, najbardziej zapadają w pamięć.

W środę na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się ostatnia debata z udziałem kandydatów do europarlamentu. - Bardzo lubię spotkania ze studentami, bo one w przeciwieństwie do spotkań ogólnych rzeczywiście koncentrują się na problematyce europejskiej - mówi Krystyna Łybacka, kandydatka SLD-UP.

A problematyki europejskiej w trakcie kampanii w Poznaniu nie poruszano zbyt często. Również w mediach pojawia się rzadko. - Problematyka europejska jest podejmowana gdzieś w drugim, trzecim szeregu - mówi profesor Tadeusz Wallas, dziekan WNPiD UAM. - Twój Ruch starał się mówić merytorycznie - zaznacza Marek Siwiec, kandydat Twojego Ruchu - Europy Plus. - Czasami jest to według przysłowia "gadał dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu" - dodaje.

W czwartek o godzinie 20.15 w Telewizji WTK odbędzie się specjalne wydanie Otwartej Anteny, w którym udział wezmą przedstawiciele wszystkich sztabów wyborczych z Wielkopolski. Podsumują kampanię, która właśnie dobiega końca.

Jak oceniasz kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.25 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro